Your browser does not support Javascript, in order to see this website. Please turn it on.

Įteikti sertifikatai V „Hitachi“ branduolinės inžinerijos kursų absolventams

Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (KTU MGMF) vyko jau penktieji nemokami intensyvūs branduolinės inžinerijos kursai, kuriuos organizuoja Kauno technologijos universitetas, Tokijo technologijos institutas ir branduolinių technologijų kompanija „Hitachi“. 

Paskaitas anglų kalba skaitė profesionalai iš Japonijos, o kiekvienas dalyvis trečiadienį gavo Tokijo technologijos instituto (TTI) ir „Hitachi“ kompanijos atstovų bei KTU rektoriaus pasirašytą sertifikatą.

Pasak vieno šių kurso organizatoriaus KTU MGMF fakulteto profesoriaus Gedimino Adlio, atominė elektrinė – ne tik įdomus ir sudėtingas technologinis įrenginys, bet ir geopolitinis faktorius. Lietuva, nutiesdama elektros jungtis į Švediją ir į Lenkiją, tampa energetinių mainų kryžkele.

Jo teigimu, visos energijos šakos telkia mokslines pajėgas, kad elektra būtų gaminama švariau, pigiau, įvairiau, patikimiau, o KTU – bene vienintelis Baltijos šalių universitetas, ruošiantis visus branduolinės energetikos sektoriui reikalingus specialistus.

Penktuosius kursus lankė ne tik KTU, bet ir kitų Lietuvos bei Baltijos šalių universitetų studentai ir dėstytojai, gausus „Erasmus“ studentų būrys, įvairių organizacijų, kaip Lietuvos energetikos institutas, Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras, Visagino atominė elektrinė, atstovai.

Šaltinis: http://ktu.edu